Stavba střechy

Stavbou základů se začíná a stavbou střechy – zastřešením – většinou hrubá stavba končí. Při zastřešování jakékoli stavby přijde chvíle, kdy se rozhodujete, jakou střešní krytinu použít. V této oblasti spolu soupeří zastánci tradičních střešních krytin, což jsou obvykle pálené střešní tašky a zastánci lehkých střešních krytin. Nejvýraznějším zástupcem lehkých střešních krytin jsou bezesporu plechové střešní krytiny. Ukažme si některé výhody i nevýhody této střešní krytiny.

Plechová střešní krytina

Pokud na vaší stavbě má být použitá jenoduchá a levná střešní krytina, je právě plechová střecha tou vhodnou pro vás. Takto pokrytá střecha má výhody hlavně v jednoduchosti pokládky, v rychlosti a také v příznivé ceně za celou střechu. Pokud o takové jednoduché střeše ubažujete už od začátku, můžete s ní počítat už v projektu. Pokud se použije jako střešní krytiny plech, nemusí se krovy střechy dělat příliš robustní.

Příprava na pokládku střechy

Příprava stavby není na pokládku plechové střechy nijak složitá nebo náročná. Zdi musí být rovné, a kde nejsou lze je srovnat použitím flexibilního lepidla. Na zarovnání větších nerovností se nejčastěji používá právě flexibilní lepidlo pro svoje ideální vlastnosti. Toto lepidlo se může nanášet ve větších vrstvách a je mrazuvzdorné. Hodí se i pro zarovnávání nerovností při stavbě střechy.

Žádná střešní krytina není dokonalá a každé použití sebou přináší vedle výhod také nevýhody. Je proto třeba zvážit, jakou střechu pro daný objekt zvolit. Střecha se nedělává často, proto vybírejte s rozvahou.

 

Krátce o firmě

  • Provozovatelem těchto webových stránek je fa Vilém Vengrin
  • Působíme na trhu od roku 1998, za tu dobu jsme již realizovali přes 1000 stavebních prací
  • Zaměstnáváme přes 30 pracovníků, působíme po celé Moravě
  • Kalkulace, poradenství a vyměření ZDARMA

Ukázka referencí

  • Montáže sádrokartonů a stropních podhledů pro CROMODA WHEELS v Ostravě-Mošnově
  • Montáže sádrokartonů pro autosalony NISSAN a SUZUKI v Ostravě
  • Rekonstrukce bytů, sádrokartony, zednické práce, interiérové úpravy v bytech i firmách aj.
  • Rekonstrukce kuchyní a koupelen v rodinných domech, 3D návrhy, úpravy na míru