Pomůžeme Vám s výběrem plotu

Na trhu se vyskytují různé typy oplocení, přičemž každý plot má své výhody i nevýhody. My jsme pro Vás vypátrali, jaké výhody a nevýhody mají dřevěné ploty, gabionové ploty neboli gabiony a poplastované ploty z pletiva. Pro který z nich se nakonec rozhodnete, je už jen na Vás.

Dřevěné ploty ozdobí jakýkoliv pozemek

Dřevěné ploty představují jednoduché a přitom velice efektivní oplocení jakéhokoliv pozemku. Dřevěné ploty se hodí pro oplocení rodinných domů i chat na vesnicích, poblíž lesů a v horských oblastech, kde dokonale splynou s prostředím. Přírodní materiál působí hřejivě a díky tomu také mnohem příjemněji než například oplocení z kovu (kovové ploty).

Výhodou dřevěných plotů je to, že vypadají hezky za každých okolností a jsou variabilní. Dřevěný plot můžete klidně ponechat přírodní nebo jej natřít libovolnou barvou dle Vašeho uvážení a osobního vkusu. Za zmínku stojí také jeho pevnost, díky čemuž můžete dřevěný plot kombinovat s ocelovými nebo třeba zděnými sloupky. Vybírat si můžete z několika druhů barev a povrchových úprav.

Nevýhody dřevěného oplocení

Byť by se mohlo na první pohled zdát, že jsou dřevěné ploty tou nejlepší možnou volbou, není to tak úplně pravda. Dřevěné ploty mají i své nevýhody. Jednou z nich je to, že dřevěné ploty je nutné pravidelně udržovat, natírat a lakovat. Dřevo je mnohem náročnější na údržbu oproti jiným materiálům a musí se ošetřovat také proti plísním či houbám.

Pokud investujete do dřevěného plotu, jehož pořizovací cena je poměrně vysoká, měli byste počítat i s tím, že dřevo má o něco kratší životnost než například plast či kov. V případě, že od oplocení očekáváte co možná nejdelší životnost, zvolte raději kovový plot nebo gabiony.

Gabionové ploty jako nestandardní řešení

Gabionové ploty jsou sice poněkud nestandardním řešením, ale i přesto si zaslouží, abychom se o nich v článku zmínili, protože ve skutečnosti je tento typ oplocení mezi zákazníky velice oblíbený. Gabionové ploty se využívají velmi často na stavbách, kde účinně zabraňují sesuvu půdy. Ovšem mají i celou řadu dalších výhod.

Gabionové ploty fungují skvěle jako oplocení rodinných domů. Jsou originální a působí moderním dojmem. Tento typ oplocení má navíc i skvělé funkční vlastnosti. Gabiony mají bytelnou konstrukci, díky čemuž dokonale izolují venkovní hluk. Mezi další výhody gabionového oplocení patří dlouhá životnosti a odolávání proti nepříznivým povětrnostním vlivům. Jako nevýhodu bychom mohli uvést jejich poměrně složitou výstavbu.

Kdy zvolit poplastované ploty

Poplastovaný plot je řešení, které Vás zaručeně nezklame, pokud hledáte levný typ oplocení s dlouhou životností. Poplastované ploty na rozdíl od dřevěných plotů nevyžadují takřka žádnou údržbu a nemůže se Vám stát, že by tento typ plotu začal rezivět, jako by tomu mohlo být u klasického kovového plotu.

Další výhodou poplastovaného plotu je jeho víceúčelovost. Poplastované ploty můžete použít jak k obehnání pozemku, tak i k oplocení záhonů, zahrad nebo voliér. Slabou stránkou poplastovaného plotu je jeho design, jenž není ničím zajímavý. Nicméně hledáte-li levné a funkční oplocení, rozhodně tento typ plotu oceníte. Nakupte si pletivo výhodně od výrobce a vyrobte si plot sám. Jak si udělat ploty svépomocí se dozvíte na webu www.msdo.cz

Ploty na klíč

Na trhu je spousta typů oplocení. Jestliže je pro Vás výběr vhodného plotu časově náročný, nechte si zhotovit plot na klíč. Nicméně i v tomto případě byste měli důležitá rozhodnutí udělat sami. Jedním z nich je například to, jestli má mít plot pevné základy či nikoliv.

Ploty s pevnými základy Vám vydrží velice dlouhou dobu, ale musíte počítat s vyššími náklady i delší dobou jejich zhotovení. Pro mnoho plotů s pevnými základy je zapotřebí získat stavební povolení, což celý proces protahuje. Chcete-li se těmto nepříjemnost vyhnout, pak dejte přednost plotu bez pevných základů. Nejlepší volbou je konzultace s odborníkem, který pro Vás najde optimální řešení, zodpoví všechny Vaše otázky a postará se o kompletní realizaci tzv. vyhotoví pro Vás plot na  klíč.

 

Krátce o firmě

  • Provozovatelem těchto webových stránek je fa Vilém Vengrin
  • Působíme na trhu od roku 1998, za tu dobu jsme již realizovali přes 1000 stavebních prací
  • Zaměstnáváme přes 30 pracovníků, působíme po celé Moravě
  • Kalkulace, poradenství a vyměření ZDARMA

Ukázka referencí

  • Montáže sádrokartonů a stropních podhledů pro CROMODA WHEELS v Ostravě-Mošnově
  • Montáže sádrokartonů pro autosalony NISSAN a SUZUKI v Ostravě
  • Rekonstrukce bytů, sádrokartony, zednické práce, interiérové úpravy v bytech i firmách aj.
  • Rekonstrukce kuchyní a koupelen v rodinných domech, 3D návrhy, úpravy na míru